تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک

برای نصب بازی و نرم افزار هایی که نیاز به GPU دارد باید ابتدا مدل کارت گرافیک سیستم یا نوت بوکمان را بدانیم تا راحت تر و بدون مشکل بتوانیم یک برنامه یا Game را نصب کنیم . خوب از کجا متوجه شویم مدل دقیق کارت گرافیک چیست و چه مشخصاتی دارد ؟ در ادامه روشکار انجام اینکار با استفاده از خود ویندوز توضیح داده می شود .  

 تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک

مرحله اول : اگر از سیستم عامل 10 استفاده می کنید از این مرحله استفاده کنید در غیر اینصورت به مرحله دوم بروید . بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Task Manager را انتخاب کنید . 

 تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک 1

یک پنجره همانند تصویر زیر باز می شود . بر روی سربرگ  “Performance” کلیک کنید . همانطور که در تصویر کاملا مشخص شده است اطلاعات گرافیک شما نوشته شده است . 

 تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک 2

مرحله دوم : استفاده از دستور dxdiag ویندوز . با استفاده از این دستور در پنجره RUN می توانید کلیه اطلاعات سخت افزاری سیستمتان را مشاهده کنید . کلیدهای ترکیبی Windows+R را از روی صفحه کلید بفشارید ، بعد از باز شدن پنجره RUN دستور dxdiag را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . 

 تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک 3

بعد از باز شدن پنجره برنامه بر روی سربرگ Display کلیک کنید . همانطور که مشاهده می کنید مشخصات کارت گرافیک به صورت دقیق نوشته شده است . 

 تشخیص کارت گرافیک سیستم و نوت بوک 4

 


نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما