راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر هزینه می برد ؟

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کار سختی نیست ولی نگهداری و به ثمر رساندن آن بسیار کار مشکلی است . شما برای راه اندازی و طراحی بدون هیچ هزینه ای می توانید از یک CMS یا کدهای متن باز یک فروشگاه با بالاترین کیفیت طراحی کنید ، در صورتیکه اصل کار طراحی نیست نگهداری وب سایت یا فروشگاه می باشد !!!

کاربران قبل از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هیچ زمانی از یک مشاور یا متخصص در زمینه فروش اینترنتی سوال نمی پرسند که بعد از طراحی و بالا آمدن وب سایتشان چه مدت زمانی طول میکشد تا به نتیجه دلخواه برسند ؟ تا زمانیکه به این پاسخ نرسیدید اصلا سراغ طراحی وب سایت نروید چون جز هزینه اضافی هیچی چیزی برای شما ندارد . حداقل هزینه نگهداری یک وب سایت بدون بروزرسانی 200 هزار تومان در ماه می باشد . 
اگر عدد بروزرسانی را به این مبلغ اضافه کنید حداقل ماهی باید 1 میلیون تومان پرداخت کنید مگر اینکه خودتان در زمینه کاری که انجام میدهید متخصص باشید و بتوانید از طریق تولید محتوا ، معرفی محصولات ، ایجاد مطالب یونیک و ... سایت را بروز نگه دارید . 

چه مدت زمان نیاز است تا یک فروشگاه اینترنتی به درآمد برسد ؟ 
پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین راحتی نمی توان جواب داد چون شرایط و منابع همه یکسان نیست . 
به عنوان مثال اگر شما مشکلی برای هزینه نداشته باشید و بتوانید به طور میانگین 10 میلیون تومان در ماه تبلیغات کنید ، خوب مشخص است که از همان ماه اول به نتیجه میرسید . 
به طور کلی 99 درصد افرادی که یک کسب و کار جدید راه می اندازند این هزینه تبلیغات مبلغ سرمایه آنها می باشد چه برسد که بخواهند ماهیانه این مبلغ را جدا از هزینه های دیگر برای تبلیغات کنار بگذارند . 
حداقل زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب 2 سال می باشد . 2 سال نگهداری از وب سایتی که تمام نیازهای آن به صورت صحیح انجام شود . منظور از نیاز سئو ، بروزرسانی ، تبلیغات رایگان ، شبکه های مجازی و موارد دیگر می باشد چون هر سایت و فروشگاهی بدون این موارد به نتیجه مطلوب نخواهد رسید . 

 

 راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر هزینه می برد ؟

بعد از مشخص شدن مدت زمان شاید بخواهید بدانید چقدر نگهداری و بروزرسانی یک وب سایت تا رسیدن به نتیجه هزینه دارد ؟ هزینه های اعلام شده شامل هزینه دفتر یا میز کاری ، کارمند ، هزینه هاست و هزینه های اداری دیگر می باشد که به مرور باید پرداخت کنید . این مبالغ ممکن است در استانهایی به غیر از تهران کمتر باشد . 


  • هزینه میز کاری در پارک های فناوری بین 300 تا 500 هزار تومان . هزینه یک اتاق 1 میلیون تومان . هزینه انبار 1 میلیون تومان . هزینه یک دفتر کاری بین 2 تا 5 میلیون تومان در ماه . (انتخاب بسته به بودجه شما)

  • اگر شما دوست یا همکاری داشته باشید که به صورت شراکتی کار را باهم آغاز کنید خیلی از هزینه های شما کاهش پیدا می کند و نیازی ندارید ماهیانه 2 میلیون بابت حقوق و بیمه پرداخت کنید . هزینه تولید محتوا که جزو ضروریات یک وب سایت است اگر توسط خودتان انجام شود که چه بهتر در غیر اینصورت باید مبلغی در حدود 600 هزار تومان برای آن کنار بگذارید . 

  • هزینه هاست ، اینترنت ، برق و تلفن هم در حدود 300 هزار تومان می باشد که این هزینه تقریبی است و اگر شما یک سرور خارجی اجاره کنید حداقل ماهیانه باید 700 هزار تومان پرداخت کنید . 


به طور سرانگشتی شما باید ماهیانه حداقل بین 3 تا 5 میلیون تومان برای کارتان هزینه کنید . هزینه های پنهان دیگری نیز وجود دارد که بنده آنها را در نظر نگرفتم  . این مبالغ ممکن است در استانهای به غیر از تهران کمتر یا شاید کمی بیشتر باشد . 

 


نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مطالب مرتبط

تفاوت رم PC3 با PC3L در نوت بوک چیست ؟

تفاوت DVD RW نوت بوک اسلیم ، سوپر اسلیم ، نرمال در

از کجا متوجه شویم هارد ریفر هست ؟