تفاوت صفحه نمایش مات و براق لپ تاپ چیست ؟

بیشتر صفحه نمایش های تولید شده نوت بوک مات می باشد ولی به هر دلیلی ممکن است صفحه نمایش نوت بوک شما خراب شده باشد و بخواهید آن را تعویض کنید . در این مواقع این سوال مطرح می شود که صفحه نمایش مات می خواهید یا براق ؟ باید قبل از انتخاب مزایا و معایب هر کدام را بدانید .

صفحه نمایش براق بیشتر در جایی باید مورد استفاده قرار بگیرد که نور کمتری از محیط وجود داشته باشد به طور کلی توزیع رنگ در این نمایشگرها به طرز اشباع تر و شدیدتری انجام شده و نقاط سیاه رنگ در آن عمیق‌تر به نظر می‌رسند؛ اما متاسفانه تابش نور مستقیم به این نوع نمایشگرهای منجر به بازتاب نور ساطع شده می‌شود و این امر در شرایط خاصی می‌تواند فوق‌العاده آزاردهنده باشد، پس اگر قصد خرید صفحه نمایش براق دارید و نور محیط در جایی که میخواهید از نوت بوک استفاده کنید کافی می باشد باید صفحه نمایش مات استفاده کنید نه براق .

یکی دیگر از نقاط ضعف صفحه نمایش براق استفاده از نوت بوک در فضای آزاد می باشد . نور طبیعی باعث می شود به سختی بتوانید به صفحه نمایش نگاه کرده و با آن کار کنید . در این شرایط تقریبا محتوای به تصویر کشیده شده بر روی صفحه نمایش دستگاه شما غیرقابل تشخیص و مشاهده خواهد بود. این موضوع می‌تواند به امری فوق‌العاده آزاردهنده و غیرقابل تحمل مبدل گردد.

اما اگر محیط شما نور کافی ندارد بهتر است صفحه نمایش براق خریداری کنید که شفافیت و روشنایی بالاتری نسبت به مات دارد .

همانطور که در ابتدای توضیحات هم به آن اشاره کردم بیشتر نوت بوک های تولید شده دارای صفحه نمایش مات هستند با این حال باید بدانید صفحه نمایش مات از پوشش منحصر به فرد ضد بازتاب نور بهره مند است که بر اثر برخورد مستقیم تابش نور بازتابی صورت نمی گیرد . دقیقا بر عکس صفحه نمایش براق .

حتما هنگام خرید به نور محیط توجه کرده و بسته به نیازتان یکی را انتخاب کنید .


نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مطالب مرتبط

تفاوت رم PC3 با PC3L در نوت بوک چیست ؟

تفاوت DVD RW نوت بوک اسلیم ، سوپر اسلیم ، نرمال در

از کجا متوجه شویم هارد ریفر هست ؟