چطور چند دستگاه با خروجی HDMI را به یک تلویزیون یا نمایشگر وصل کنیم ؟

دیروز مقاله ای با عنوان "چطور یک تصویر ورودی را به صورت همزمان روی چند مانیتور نمایش بدهیم ؟"در سایت فعال شد که دقیقا برعکس کاریست که در این مطلب میخواهم در مورد آن توضیح بدهم . زمانی که شما چند دستگاه مختلف نظیر پلیر Blu-Ray و ست تاپ باکس ، کنسول را با خروجی HDMI میخواهید به یک تلویزیون یا نمایشگر متصل کنید باید از سوئیچ استفاده کنید .

 

نحوه کار سوئیچ HDMI به این صورت است که به شما این امکان را می‌دهد که چند دستگاه با خروجی HDMI را به یک ورودی HDMI متصل کنید. برای مثال، اگر شما تلویزیونی داشته باشید که تنها دارای یک پورت HDMI باشد، و یک دستگاه کنسول بازی، DVD Player و ست تاپ باکس نیز داشته باشید، با سه کابل و تنها یک ورودی روبه‌رو هستید. برای حل این مشکل نیاز به یک سوئیچ HDMI خواهید داشت.

مدل‌های مختلفی از سوییچ HDMI در بازار موجود است که محبوب‌ترین آن‌ها سوییچ 3 به 1 HDMI و سوییچ 5 پورت HDMI می‌باشد. در نام‌گذاری دستگاه‌های سوئیچ HDMI عدد اول تعداد ورودی HDMI و عدد دوم هم مسلما خروجی دستگاه را نشان می‌دهد. به طور مثال در مدل HDMI Switch 5X1 می‌توانید تا 5 دستگاه HDMI را به سوئیچ وصل کرده و از آن یک خروجی HDMI برای تلویزیون خود بگیرید. نوع دیگری از سوئیچ‌های HDMI هم با نام سوئیچ ماتریکس HDMI شناخته می‌شوند که قبلا در مطلبی به آن پرداخته‌ایم.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این دستگاه چه فایده و کاربردی دارد. در جواب می‌توان گفت؛ سوئیچ HDMI به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به تعویض و جابه‌جایی کابل HDMI از دستگاه مورد نظر خود روی مانیتور یا تلویزیونی که دارای یک ورودی HDMI است استفاده کنید. با این کار هم نیازی به تعویض تلویزیون خود ندارید و هم به پورت آن در اثر جابه‌جایی مکرر کابل آسیبی نمی‌رسد.


نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مطالب مرتبط

تفاوت رم PC3 با PC3L در نوت بوک چیست ؟

تفاوت DVD RW نوت بوک اسلیم ، سوپر اسلیم ، نرمال در

از کجا متوجه شویم هارد ریفر هست ؟